Warsztaty

> Złość. Oswoić Smoka. <

Warsztat lowenowski dla kobiet i mężczyzn.

Warszawa 4-5 czerwca. 

Złość to ogromna życiodajna siła, uzdrawiająca emocja. Odpowiednio wyrażana może nam dobrze służyć, a niewłaściwie wyrażana może niszczyć nas i otoczenie.  To smok, którego możemy albo oswoić aby był naszym sprzymierzeńcem, albo bać się go i zakuć w lochach lub wypuścić dzikiego na świat.

Złość adekwatnie komunikowana wspiera budowanie szczerych relacji. Pomaga stawiać granice, dbać o swoje potrzeby. Zasila i uwalnia naszą energię do działania, może wybić nas z marazmu. Ale podkreślę to raz jeszcze: wyrażana w adekwatny sposób. Źle wyrażana złość niszczy i rujnuje.

Niestety wielu z nas nie ma dobrych wzorców wyrażania złości. Nasza ‘edukacja’ w tym zaczyna się od dzieciństwa. Często rodzice, opiekunowie, bojąc się własnej złości sami blokują jej ekspresję u swoich dzieci, karając ich za to, potępiając lub zawstydzając. W innych domach tylko rodzice, lub tylko jeden rodzic, mają monopol na złość, często stosując przemoc, zostawiając dzieci w poczuciu bezsilności lub przegranej. Zablokowane w ten sposób dzieci tłumią w sobie złość stając się ‘nie robić kłopotów’ lub/i odreagowują ją na innych, często słabszych. Utrwalając z czasem te schematy chcąc nie chcąc stajemy się dorosłymi podobnymi do swoich rodziców lub reprezentujemy przeciwległy skrajny nieadekwatny biegun wyrażania złości np. „mój tata był przemocowy to ja nie będą w ogóle pokazywał(a) złości”. Tak powstaje spirala przekazywania wzorców nieadekwatnego wyrażania złości z pokolenia na pokolenie. Te wzorce można zmieniać. Oczywiście nie jest to proste, ale jest na pewno możliwe.

A jakie są Twoje wzorce wyrażania złości? Na ile jest ona Twoim przyjacielem, a na ile wrogiem? Na ile jesteś w niej osadzony, na ile ją uznajesz, na ile masz nad nią zdrową kontrolę i sam wybierasz jak ją wyrażasz.

Podczas warsztatu pracować będziemy właśnie nad tym, aby oswajać się ze swoją złością na różnych poziomach, uczyć się ją wyrażać, po to aby z czasem mieć coraz więcej zdrowej kontroli, móc wybrać jak ją wyrażamy, pozbywać się automatycznego tłumienia lub niekontrolowanego wylewania.

Wszystko to oparte będzie na połączeniu pracy z ciałem i zrozumienia siebie.

Uczestnicząc w warsztatach poznamy podstawowe ćwiczenia metody Lowena, które można też później samodzielnie wykonywać w domu.

Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, którzy mieli wcześniej już kontakt z Analizą Bioenergetyczną. Osoby po zdarzeniach traumatycznych, wrażliwości na krzyk proszę o szczególną ostrożność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

Plan warsztatów: sobota (10.00-18.00 z 1,5h przerwy), niedziela (10.00- 15.00 bez dłuższej przerwy).

Miejsce: Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15

Proszę zabrać ze sobą matę, wygodne ubranie, ręcznik i wodę.

Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii dobrze by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach.

Zajęcia są przeciwwskazane:
– w trakcie terapii psychotropowej, w stanach psychotycznych
– ciąży, połogu
– aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie po urazowych czy infekcyjnych)

 Względne przeciwwskazanie:
– karmienie piersią
– choroby przewlekle postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Proszę pytać, jeśli są, jakiekolwiek wątpliwości. Im więcej wiem tym jest bezpieczniej i skuteczniej.

Koszt udziału w warsztacie uzależniony jest od terminu dokonania płatności:
do 22 V  800 zł
od 23 V  880 zł

Ilość miejsc ograniczona. O zapisie decyduje kolejność płatności.

W przypadku rezygnacji z warsztatów na tydzień przed rozpoczęciem zwracam 100% kwoty, do 2 dni przed 50%, w późniejszym terminie wpłata przepada.

Prowadzący: Grzegorz Byczek

Asysta: Sylwia Kośka

Informacje i zapisy: Grzegorz Byczek 609 025 740, kontakt@grzegorzbyczek.com

 

Zapraszam !