WARSZTATY DLA KOBIET I MĘŻCZYZN

 

Bliskość i granice

Warszawa, 28-29 września

Najbliższe warsztaty lowenowskie – idea warsztatów

Bliskość i granice to jedne z podstawowych aspektów budowania dobrych relacji. Bliskość bez granic to zaproszenie do przekraczania, a granice bez bliskości to dystans i niedostępność.

Aby nie żyć w osamotnieniu wewnętrznym potrzebujemy pokazać siebie, swoje potrzeby i pragnienia, dopuścić innych do siebie, a zarazem w klarowny sposób komunikować swoje granice. Brzmi jak prosty przepis, ale nie jest to proste.

Na drodze pojawiają się nasze rany emocjonalne, które kształtują nasze wzorce percepcji i komunikowania się. Wcześniejsze zranienia relacyjne mogą blokować nasze pokazywanie się, generować lęki i obawy wpływające na nasze funkcjonowanie w relacjach. Dlatego podczas tych warsztatów lowenowskich będziemy dotykać ran emocjonalnych z przeszłości, aby je uznać i zrobić przestrzeń na wyrażanie w osadzony sposób zatrzymanych tam emocji, aby przeszłość już tak mocno na nas nie wpływała.

Ważnym elementem warsztatów będzie również budowanie coraz lepszego kontaktu z samym/ą sobą, ponieważ nie można być z nikim blisko jeśli nie jesteśmy blisko ze sobą samymi. Czym jesteśmy bliżej siebie samych tym łatwiej rozumiemy swoje potrzeby i mieć dostęp do swojej energii potrzebnej do stawiania granic.

Na tych warsztatach lowenowskich będziemy przyglądać się także naszemu udziałowi w tworzenie relacji. Bez względu na to skąd pochodzą nasze wzorce i jak byliśmy zranieni w przeszłości ważne jest, aby mieć świadomość tego co my sami robimy teraz w relacjach. To bardzo ważne i trudne zadanie bo zdecydowanie łatwiej widzieć nam powody trudności w innych osobach. Poszerzanie świadomości naszego udziału w tym jak wyglądają nasze relacje może pomóc nam poczuć, że mamy na to wpływ, bo skoro ‘ja to coś robię’ to znaczy że ‘ja mogę też to zmienić’. Nie znaczy oczywiście, że to jest łatwe.

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o metodę Lowena

Warsztaty oparte będą na połączeniu pracy z ciałem i zrozumienia siebie, bazującym na nurcie Analizy Bioenergetycznej (potocznie metoda Lowena) oraz procesie grupowym. Jeśli nie byłeś jeszcze na takich warsztatach i chcesz dowiedzieć się więcej, jak one wyglądają, to przeczytaj ten artykuł „Jak wyglądają warsztaty”: www.grzegorzbyczek.com/jak-wygladaja-warsztaty/

Warsztaty lowenowskie przeznaczone są dla osób początkujących oraz tych, którzy mieli już wcześniej kontakt z Analizą Bioenergetyczną.

Miejsce: Warsztaty odbędą się w Warszawie na ul. Śniadeckich 17 – nazwa miejsca: Splot Artystyczny.

Sprawdź czy to Cię dotyczy niczym zapiszesz się na warsztaty lowenowskie: 

r

Udział w warsztatach jest przeciwwskazany w stanach psychotycznych, w mocnych terapiach psychotropowych oraz w stanach pourazowych. 

Osoby po zdarzeniach traumatycznych oraz wrażliwe na krzyk proszę o szczególną ostrożność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

r

Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii, dobrze by terapeuta wiedział o udziale w warsztatach.

Nie przyjmuję na warsztaty par, osób w relacjach intymnych oraz członków rodzin.

Jeśli nie masz pewności czy to Cię dotyczy napisz do mnie pytanie na kontakt@grzegorzbyczek.com

Cennik 

Koszt udziału w warsztatach lowenowskich uzależniony jest od terminu dokonania płatności:

do 13 września

900 zł

od 14 września

980 zł

do 13 września

900 zł

od 14 września

980 zł

Liczba miejsc ograniczona. O zapisie decyduje kolejność płatności.

Jeśli potrzebujesz zapłacić w ratach napisz do mnie maila.

W przypadku rezygnacji z warsztatów na tydzień przed rozpoczęciem zwracam 100% kwoty, do 2 dni przed – 50%, w późniejszym terminie wpłata przepada.

Prowadzący: Grzegorz Byczek

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w nurcie Analizy Bioenergetycznej (potocznie metoda Lowena). Wykorzystuję tą metodę pracy z ludźmi od 2012 roku.

Prowadzę psychoterapię indywidualną, warsztaty grupowe na sali oraz kursy online.

Na tych warsztatach asystował mi będzie Hubert Bobrowski.

więcej o mnie…

Opinie uczestników wcześniejszych warsztatów lowenowskich: 

Jeśli czujesz, że twój wewnętrzny krajobraz wysysa ostatnie życiowe soki z twojego ciała zamiast je zasilać, a stare strategie na choćby krótkotrwała poprawę komfortu życia przestały działać, czas najwyższy na warsztaty lowenowskie u Grzegorza Byczka.
Zanurzenie się w głębokim procesie zmiany swojego świata wewnętrznego wymaga dużej odwagi. Ale pod czujnym i czułym okiem doświadczonego psychoterapeuty jakim jest Grzegorz może być doświadczeniem głęboko transformującym.
Z życzeniami odnajdywania nowych, odżywczych jakości w życiu każdemu z uczestników warsztatów.

Magdalena

W czerwcu uczestniczyłem w warsztatach, których tematem przewodnim było wyrażanie złości. Warsztaty te, były dla mnie ogromnym doświadczeniem emocjonalnym. Dzięki ćwiczeniom wykonywanym w grupie osób, pod okiem Grzegorza, mogłem poczuć swoje prawdziwe emocje, które pojawiały się w wyniku interakcji z innymi ludźmi. Dokopanie się do swojej złości, a następnie wyrażenie jej, było dla mnie bardzo oczyszczającym doświadczeniem. Była to również nauka, którą będę chciał wykorzystać aby mieć większy kontakt ze swoją złością w życiu codziennym. Bardzo cieszę się, że odważyłem się wziąć udział w warsztatch, mimo wątpliwości, które towarzyszyły mi przed podjęciem decyzji o udziale. Chcę podkreślić, że czułem się bardzo bezpiecznie przy Grzegorzu i gdy tylko towarzyszył mi jakiś niepokój mogłem liczyć na jego uwagę i wsparcie. Myślę, że
w przyszłości wezmę jeszcze udział w takich warsztatch.

Marek

Zrozumienie to podstawa bycia w zgodzie z samym sobą. Dzięki ćwiczeniom z Grzegorzem można bardziej „poczuć” własne ciało, odkryć, jakie emocje są w nim „uwięzione” i powoli je uwalniać. Oczywiście , to wymaga praktyki i nie zawsze jest proste. Cotygodniowe wykłady wprowadzają do ćwiczeń, pomagają zrozumieć, dlaczego działamy w określony sposób. Dopełnieniem kursu są spotkania online, podczas których można zadać pytania i otrzymać cenne wskazówki prowadzącego. I oczywiście wsparcie grupy. Serdecznie polecam!

Ewa

Po warsztatach nt granic w praktyce przychodzą mi do głowy 2 zdania podsumowania:
– po raz kolejny przekonuję się, że w metodzie Lowena wystarczy być z grupą i zaufać sobie oraz metodzie – emocje wyjdą wtedy kiedy będę na to gotowy
– po warsztatach w umyśle pozostają nowe wzorce, które, jeśli się im zaufa i pozwoli poprowadzić, dodadzą w życiu nową jakość

Dziękuję i pozdrawiam

Michał

U Grzegorza byłem na warsztacie dotyczącym granic i muszę powiedzieć, że był to jeden z najlepszych warsztatów w moim życiu. Fantastyczne prowadzenie i niebywała trafność spostrzeżeń, głębia rozmów oraz atmosfera i ćwiczenia lowenowskie dały mi możliwość siegniecia głębiej do moich uczuć i zobaczenia tych części siebie, które były niewidoczne. Bardzo dużo wyniosłem dla siebie, dużo uwolniłem i dużo dowiedziałem się o sobie. Łatwiej mi teraz funkcjonować i za to dozgonna wdzięczność dla Grzegorza!

Witold

Intensywna praca z doskonałym i empatycznym prowadzeniem. Absolutnie polecam.

Marcin

Opinie udostępnione drogą mailową po wcześniejszych warsztatach prowadzonych metodą Lowena.