Warsztat pracy z ciałem metodą A. Lowena

Wewnętrzna moc

Połączenie głowy, serca i miednicy

Warsztat już się odbył

Warszawa, 19-20 listopada 2022

Jeśli chcesz dostać informację o podobnych warsztatach zapisz się do newslettera tutaj

Poczucie wewnętrznej mocy bierze się z wewnętrznej spójności, a nie z osiągnięć czy siły fizycznej. Wewnętrzna spójność to uznanie i akceptacja siebie oraz możność pokazania się innym takim/ką, jakim/ką naprawdę jestem na poziomie uczuć, pragnień, ale też ciała fizycznego. To również świadomość i akceptacja swoich niedoskonałości i słabości.

Aby rozwijać, zwiększać dostęp do swojej mocy, potrzebujemy połączyć otwarte, czujące serce z ożywioną, luźną miednicę oraz puszczoną głową.

Podczas warsztatów będziemy:

  • dotykać uczuć zamkniętych w sercu

Pancerz napięciowy wokół serca chroni przed bólem ponownego zranienia, ale też odgradza od życia, radości, miłości. Dotykając tych blokad, będziemy przywracać dostęp do zatrzymanych w nich emocji. Uznając swoje trudności i zmagania, będziemy szukać dróg wyrażania ich i pokazywania na zewnątrz. Każdy w swoim tempie, na miarę obecnych możliwości.

  • rozluźniać i ożywiać miednicę

Miednica to nasze centrum energetyczne. W procesie odzyskiwania kontaktu z miednicą z pomocą przyjdzie wibracja, praca ze wstydem, ale też doświadczanie siły płynącej z miednicy. To zwiększa dostęp do żywotności, przepływu, przyjemności. Uznanie swojej seksualności to jedna z podstaw pełnego dorosłego życia.

  • odpuszczać głowę

Nie czując się bezpieczni w sobie, najczęściej szukamy bezpieczeństwa w swojej głowie, w nadmiarowym myśleniu, w coraz większej kontroli. Im bardziej akceptujemy swoje uczucia i dopuszczamy ich ekspresję, tym bardziej czujemy się osadzeni w sobie, tym bardziej sobie ufamy, a przez to możemy odpuścić część nadmiarowej kontroli, odpuścić głowę.

Łącząc w ten sposób serce, miednicę i głowę, możemy doświadczyć większego przepływu, swobody, coraz bardziej pozwalając sobie na spontaniczność. Odzyskujemy przez to dostęp do źródła swojej WEWNĘTRZNEJ MOCY.

Warsztat oparty będzie na połączeniu pracy z ciałem i zrozumienia siebie, bazującym na nurcie Analizy Bioenergetycznej (potocznie metody Lowena) oraz procesie grupowym.

Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych, którzy mieli już wcześniej kontakt z Analizą Bioenergetyczną. Osoby po zdarzeniach traumatycznych oraz wrażliwe na krzyk proszę o szczególną ostrożność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

Jeśli nie byłeś jeszcze na takich warsztatach i chcesz dowiedzieć się więcej, jak one wyglądają, to przeczytaj ten artykuł „Jak wyglądają warsztaty”

Plan warsztatów: sobota (10.00-18.00 z 1,5h przerwy), niedziela (10.00-15.00 bez dłuższej przerwy).
Miejsce: Splot Artystyczny, ul. Śniadeckich 17, Warszawa

Proszę zabrać ze sobą matę, wygodne ubranie, ręcznik i wodę.

Jeśli ktoś jest w trakcie psychoterapii, dobrze by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach.

Zajęcia są przeciwwskazane:
– w trakcie terapii psychotropowej, w stanach psychotycznych,
– w ciąży, połogu,
– przy aktualnie trwających stanach ostrych i podostrych (niezależnie czy pourazowych czy infekcyjnych)

Względne przeciwwskazanie:
– karmienie piersią – gdy nie możemy swobodnie spędzić czasu na warsztatach bez karmienia dziecka
piersią w tzw. międzyczasie,
– choroby przewlekle postępujące,
– wyniszczenie organizmu,
– terapie farmakologiczne – gdy leki są na tyle mocno, że uniemożliwiają dostęp do uczuć,
– padaczka,
– jaskra – część pozycji jest z głową w dół co zwiększa ciśnienie w oczach.

Jako, że są to warsztaty terapeutyczne nie przyjmuję na warsztat par (osób pozostających w bliskich relacjach intymnych) oraz członków rodzin. Jeśli jesteście znajomymi to można razem uczestniczyć. 

Proszę pytać, jeśli są jakiekolwiek wątpliwości. Im więcej wiem, tym jest bezpieczniej i skuteczniej.

Prowadzący: Grzegorz Byczek

Koszt udziału w warsztacie uzależniony jest od terminu dokonania płatności:

do 4 XI 800 zł
od 5 XI 880 zł

Liczba miejsc ograniczona. O zapisie decyduje kolejność płatności.

Jeśli potrzebujesz zapłacić w ratach napisz do mnie maila.

W przypadku rezygnacji z warsztatów na tydzień przed rozpoczęciem zwracam 100% kwoty, do 2 dni przed – 50%, w późniejszym terminie wpłata przepada.