Qigong

Qigong to prastara metoda samoleczenia wywodząca się z Chin powstała w wyniku kilku tysięcy lat doświadczeń. Qi oznacza energię życia, siłę. Gong oznacza wyjątkowe osiągnięcie, wyczyn.

Qigong pozwala obudzić w organizmie niewykorzystane siły ochronne i regeneracyjne. Zwiększa naszą witalność, z czasem poprawia stan zdrowia.

W praktyce ćwicząc Qigong łączymy ruch, oddychanie i koncentrację, pracę mentalną. Pomaga to nam się wyciszyć, a zarazem poczuć i wzmocnić przepływ energii w ciele.

Jest wiele styli, technik Qigong. Od styli miękkich, statycznych gdzie głównie wykonujemy pracę mentalną praktycznie w bezruchu do styli bardziej dynamicznych wykonywanych przez uprawiających sztuki walki.

Qigong De Rui I, którego jestem trenerem, to qigong medyczny stworzony przez Mistrza Marcusa Bongarta. Jest on w fundamentach związany z TMC (tradycyjną medycyną chińską). Wykonując w odpowiedni sposób ćwiczenia i oddychanie pracujemy również nad udrażnianiem i wzmacnianiem naszych meridianów i innych punktów energetycznych ciała co bezpośrednio wpływa na nasze organy wewnętrzne, nasze zdrowie.

Qigong De Rui I skład się z kilkunastu ruchów i jest go w stanie ćwiczyć praktycznie każdy. Nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej. Czas wykonywania De Rui I zależy od ilości wykonanych powtórek. Najkrótszy sensowny czas to kilkanaście minut.